Mikulášsky Camp s HENKY Riders 2016

08.12.2016 09:59

MIKULÁŠSKY CAMP 3.-4.12.2016

HENKY Riders usporiadali medzinárodný BMX CAMP a pripravili rozlúčku s bikrosovou sezónou 2016. Jazdci boli rozdelení do 3 blokov pod vedením trénerov Henkyho a Mateja Királyho. Henky diktoval tempo na BMX tréningu a Kiry preveril kondičku pri tréningu. Jazdci mali doobedný tréning rozdelený na 3 fázy- 2 tréningové jednotky na dráhe a 1 na kondičnom tréningu. Po absolvovaní tréningu nastal čas na oddych a obed. Poobedný tréning bol zameraný na techniku ovládania bicykla triálovými prvkami a nácvikom techniky. Večer vyvrcholil HENKY Riders Mikulášsky pretekom, kde jazdci pretekali v 3 blokoch. Náhodný číselný los vyžreboval rozjazdy, z ktorých sa postupovalo do finálových jázd. Z HENKY Riders sa do A finále prebojoval Tom el Brácha a Peter Danihel, do B finále Samuel Rentka a do C finále Matej Palásthy. Naša najmladšia HENKY Riderka Vikinka otvorila svojou jazdou finálové jazdy. V bloku 1 sa stal víťazom Adam Moravec z Pardubíc, 2. miesto bral Tom el Brácha s HENKY Riders a 3. miesto Ondrej Matejík z Olympusu. V bloku 2 zvíťazil Ján Seidl s Pardubíc, 2. miesto bral Peter Danihel s HENKY Riders a 3. miesto vybojoval Milan Rada s Benátok. Blok 3 vyhral Nik Golob z Mariboru, 2. miesto obsadil Pařízek a 3. miesto putovalo pre Guetha do Maďarska. Vyhodnotení boli všetci pretekári a vecné ceny od sponzorov SPP, Bagristi, Pro Cycling a Chilli´s bike. Ceny odovzdávala predsedníčka HENKY Riders Linda. Spoločná fotografia s trénermi ukončila krásnu sobotu. V nedeľu ráno Mikulášsky camp pokračoval tréningom, ktorý bol rozdelený do 3 fáz. Kiri predviedol kvalitný tréning, ktorý bol prispôsobený jednotlivým tréningovým blokom. Na dráhe si blok 2 a 3 odjazdil miešané štafety, jazdci bloku 1 predvádzali svoje umenie pri nácviku double manuálov a prehadzovaním skokov. Camp ukončil strečing a spokojný jazdci sa pobrali domov motivovaní následným Novoročným HENKY Riders BMX Campom v novej sezóne 2017. HENKY Riders ďakuje zúčastneným jazdcom a doprovodu za pekne strávený víkend pri úspešnej akcii Mikulášskeho campu a sponzorom nadácia SPP, Bagristi, ProCycling, Chilli´s bike za zabezpečenie vecných cien pre jazdcov pri Mikulášskom preteku. Všetkým Prajeme krásne prežitie Vianočných sviatkov a všetko dobré do roku 2017.