Valentínsky Camp s HENKY Riders 11.2.2017 – 12.2.2017

16.02.2017 08:18

Valentínsky Camp s HENKY Riders 11.2.2017 – 12.2.2017

Camp s HENKY Riders sa niesol v duchu Valentína, hala vyzdobená srdiečkami, ozdobami, príjemná atmosféra a už sa len čakalo na jazdcov a doprovod. Sobota začala registráciou jazdcov a rozdelenie do blokov. Naši skúsený tréneri Peter Henky Henčl a Matej Kiraly si zobrali svojich jazdcov a začali strečingom. Na dráhe pod vedením trénera Henkyho sa jazdci zdokonalovali v technike, štartov, kde zaznamenali nové rekordy. Najlepší čas na Campe bol 2:37, úradujúceho majstra Českej republiky Patrik Horák, ktorý sa predstavil na novom GT bike pre sezónu 2017, Osobné časy si zlepšili jazdci: Peter Danihel, Milan Rada, Adam Moravec, Antoním Hadrava a Matyáš Bedeřka. V technike sa výrazne zlepšila Dominika Maníková a Michaela Hájková. V kondícii kraľuje Jakub Cidlinský, ktorý svojím rovesníkom pri trénovaní výdrže dokázal utiecť o rovinu. Tréner Henky vidí veľký posun v technike u jazdcov, ktorý s nami pravidelne trénujú čo hovoria za nich aj výsledky na závodoch. V kondícii a výbušnosti sú rezervy, kde sa s týmto stotožnil a tréner Matej Kiraly. Kiry prezentoval King Gym kvalitným kondičným tréningom a pohybovým cvičením. Poobede sa jazdci spojili a mali spoločný tréning na dráhe, kde jazdci jazdili v skupinkách a trénovali aj triálové prvky a ovládanie bicykla. Poobede sa zamerali na ovládanie bicykla, skoky, manuál, dabl manuál, predhadzovanie a no pedal. Intenzita sa stupňovala a jazdci si zväčšovali svoj level. Zaujímavé bolo sledovať pri trénovaní manuálu medzi skokmi. Vrcholom sobotného večera bol pretek. Jazdci boli rozdelený do 3 blokov a jazdili systémom 3 rozjazdy + finálová jazda. Všetky rozjazdci išli jazdci na plno sa snažili sa bojovať o prvenstvá. Po rozjazdách nám pravidelne otvárala finálovú jazdu Viktória Danihelová najmladšia jazdkyňa HENKY Riders. Po otvorení finálovej jazdy sa jazdci postavili na štart. Kategória bloku A jazdila spolu, kde sa stal víťaz Patrik Horák, na druhom mieste sa umiestnil Adam Moravec a 3 miesto si vybojovala Michaela Hájková. V Bloku B finále vyhral Sebastián Pařízek na 2 mieste Vít Gruntorád a 3 miesto si vybojovala Gueth. Najmenšiu kategóriu vyhral Jakub Sokol, na druhom mieste Andrejka Hájková a 3 miesto obsadil Matej Sokol. Jazdci získali vecné ceny od HENKY Riders a sponzovov nadácia SPP – Zlepšíme Slovensko, Firma Bagristi, Chilis Bike, Baj baj, UVEX, LOTTE, FORBAK s.r.o.  a pán Juraj Mertuš  Drevo - Rezbár. Po spoločnom fotení sa jazdci pobrali zrelaxovať a nabrať nové sily na nový deň.

V nedeľu jazdci po spoločnej rozcvičke sa rozdelili do blokov a absolvovali svoj tréning. Kiry zapojil aj bojovú techniku a deti si mohli vyskúšať aj boxovanie a kopanie do mechu a druhý blok trénoval na dráhe. Počas tréningu mali jazdci väčšiu prestávku a dostali ovocné osvieženie od HENKY Riders. Po prestávke si jazdci dali spoločný tréning na dráhe, kde trénovali ovládanie bicykla, techniku a koordináciu tela. Valentínsky camp bol prínosom pre jazdcov do novej sezóny. Konkurencia si pomerala sily. Kiry a Henky po tréningovom procese oslovovali doprovod jednotlivých jazdcov a informovali na ich nedostatky a na čo sa majú zamerať. Ďakujeme všetkým zúčastnením na našom Valentínskom Campe a tešíme sa na Vás na našom poslednom campe Ukončenie zimy s HENKY Riders, ktorý sa koná dňa 11.3.2017 – 12.3.2017. Potom sa už začína pretekárska sezóna, kde jazdci ukážu čo sa za zimu naučili.